وسایل های مورد نیاز سفر با هواپیما

بعضی از افراد به علت طولانی بودن سفر در هواپیما، با توجه به تجربه شخصی خود، وسایل های مورد نیاز یک شخص را توضیح داده اند، مانند:

1. هدفون خوب

از آنجایی که صدای هواپیما بسیار زیاد است ،استفاده از یک هدفون خوب برای جلوگیری از شنیدن صدای موتور هواپیما و صداهای مسافران می توانند در آرامش فرد، در پرواز طولانی با هواپیما کمک کننده باشد. این هدفون ها مدل های مختلفی دارند ،سعی کنید در هنگام خرید هدفون یک مدل خوب را خریداری کنید .

2. کابل USB

بعضی از هواپیماهای جدید بر روی هر صندلی یک پورت USB دارند، این پورت ها گوشی یا وسایل برقی شما را شارژ نمی کنند، اما اجازه نمی دهند شارژ باتری گوشی و وسیله برقی تان تمام شود ومعمولاً هم از یک سیم کابل بلند استفاده کنید.

3. پاور بانک

یکی دیگر ازمواردی که در سفرهای طولانی خیلی بدردتان می خورد یک پاور بانک برای شارژ کردن لوازم الکترونیکی تان مانند گوشی می باشد. داشتن این وسیله به شما کمک می کند شارژ گوشی تان همیشه پرباشد.

4. همراه داشتن یک لباس اضافه

در پرواز های شب هواپیما، هوا معمولاً سرد می شود. در برخی از پرواز های طولانی ،به افراد پتو می دهند، اما برخی از هواپیماها این کار را انجام نمی دهند .پس بهتر است به همراه خود همیشه یک ژاکت داشته باشید.

مخصوصاً اگر در صندلی کنارپنجره یا در ردیف صندلی های خروجی نشسته باشید، قطعاً سرمای بیشتر به شما می رسد.

5. بالش مسافرتی

بهتر است در پروازهای طولانی با خود یک بالش مسافرتی همراه داشته باشید. البته برخی از هواپیماها بالش به مسافران می دهند.

6. چشم بند

در پروازهای طولانی ،چون چراغ های کابین را خاموش نمی کنند، داشتن یک چشم بند برای کسانی که حساس هستند ،بسیار مفید واقع می شود.

7. خودکار

معمولاً در بسیاری از کشورها یک فرم به شما می دهند تا اطلاعات اولیه از خود را در آن پر کنید و از آنجایی که مهماندارها خودکارشان را به شما نمی دهند، پس بهتراست یک خودکار همراه خود داشته باشید.

8. پاسپورت

به خاطر شماره پاسپورت و تاریخ اعتبارش برای فرم مهاجرتتان ،به پاسپورت احتیاج دارید.

9. آوردن مقداری آجیل

در سفرهای طولانی معمولاً گرسنگی به همراه خود دارد. شما می توانید خوراکی هایی که بو و کثیفی ندارند همراه خود بیاورید. مانند آجیل.

هرگز میوه و امثال این ها را به داخل هواپیما نبرید.

10. آب

در برخی ازپرواز های طولانی ، بعد از اینکه از گیت رد می شوید ، می توانید یک بطری آب تهیه کنید. در برخی از هواپیماها فقط یک بطری آب به شما می دهند که برای یک سفر طولانی بسیار کم است. اگر پرواز، کلاس بیزینس باشد هر زمان بخواهید به شما آب می دهند.

11. ضد عفونی کننده دست

هر چقدر هم هواپیما تمیز باشد باز امکان آلودگی وجود ارد. پس بهتر است یک ضد عفونی کننده دست همراه خود داشته باشید.

12. آدامس

زمانی که از زمین فاصله می گیرید امکان گرفتگی گوش شما زیاد می شود و زمانی که آدامس می جوید از گرفتگی آن جلوگیری می کند.

آدامس در سفرهای طولانی مانند مسواک عمل می کند.

13. کتاب

در سفرهای طولانی امکان دارد خوابتان نبرد و یا مشکل در سیستم تلویزیونی هواپیما ایجاد شود، پس بهتر است با خود یک کتاب داشته باشید.

14. عینک آفتابی

زمانی که پروازشما می نشیند و شما می خواهید پیاده شوید، چون محیط اطراف هواپیما باز می باشد در صورت آفتابی بودن چشمتان اذیت می شود و اگرهوا سرد باشد، باد چشمتان را اذیت می کند.

15. کرم مرطوب کننده

در پروازهای طولانی چون آب بدنتان کم می شود ، پس پوستتان خشک می شود. بهتر است یک کرم مرطوب کننده همراه خود داشته باشید.

در کل باید مواظب زیان مالی ناشی از حوادث هم باشیم. حادثه هایی که امکان داره توی هواپیما و یا در حین سفر اتفاق بیافته. در این زمینه خرید بیمه می تواند راهگشا باشد.