کشور لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین یک کشور بسیار کوچکی می باشد که در اروپای مرکزی مابین سوئیس و اتریش قرارگرفته است .
پایتخت کشور لیختن اشتاین شهر وادوز می باشد . زبان رسمی مردم کشور لیختن اشتاین آلمانی است و پول رسمی آن فرانک سوئیس می باشد . البته یورو هم در این کشور استفاده می شود . به علت کوچک بودن این کشور اکثر افراد همدیگر را می شناسند و کشور لیختن اشتاین ، کشوری پادشاهی و پارلمانی می باشد .
آب و هوای کشور لیختن اشتاین
کشور لیختن اشتاین در زمستان سرد و ابری و برفی می باشد . در فصل زمستان در این کشور می توانید ورزش اسکی انجام دهید . این کشور تابستان گرمی را ندارد و گرمای ملائم را دارا می باشد . حتی در فصل تابستان هم یک روزهایی شاهد ابر و هوای مرطوب می باشید .
خوراکی های کشور لیختن اشتاین
در کشور لیختن اشتاین خوراکی های متعددی وجود دارد . از غذاهای محلی گرفته تا غذاهای بین المللی و برای هر نوع سلیقه یک غذا وجود دارد . این کشور دارای شراب و آبجو معروفی می باشد .
در کشور لیختن اشتاین هتل های بسیاری وجود دارد. در این کشور علاوه بر هتل ، کمپ هایی هم وجود دارد که خدمات خوبی را هم ارائه می دهد . اکثر هتل های این کشور دارای قیمت بلایی می باشند .
جاهای گردشگری کشور لیختن اشتاین
این کشور دارای جاهای دیدنی بسیاری می باشد . مثلاً کلیسای تاریخی آن در بالزرس می باشد و اگر قصد خرید سوغاتی دارید به شهر وادوز بروید و اگر افرادی هم خواهان طبیعت بکر و زیبا می باشند می توانند به شهر تریسن برگ بروند و می توانند کوه های آلپ را تماشا کنند .
فرهنگ کشور لیختن اشتاین
این کشور تحت تأثیر فرهنگ های آلمانی و اتریشی و سوئیسی می باشد و در این کشور موسیقی و تئاتر جایگاه و طرفداران ویژه و بسیاری دارد.
دراین کشور می توانید کوه نوردی ، دوچرخه سواری و اسکی انجام دهید .
دین کشور لیختن اشتاین
دین اکثر مردم این کشور مسیحی است و حدود 10 درصد آن ها، پیرو دین های دیگر هستند
سوغاتی کشور لیختن اشتاین
بهترین سوغاتی این کشور ، شراب ، سرامیک، تمبر، شیرینی و شکلات و هم چنین جواهرات آن بسیار زیبا می باشد .
یکی از کارهایی که باید قبل از سفر انجام دهید این است که بیمه مسافرتی برای سفر خودتان تهیه کنید.