اشتباهات در سیم کشی برق ساختمان

اشتباهات در سیم کشی برق ساختمان

اگر در زمینۀ سیم کشی ساختمان اطلاعاتی را دارید و خودتان می خواهید سیم کشی ساختمان را انجام دهید ، لازم است با دقت بالا این کار را انجام دهید ،تا از حوادث احتمالی مانند آتش سوزی و خرابی جلوگیری کنید .

اشتباهات در سیم کشی ساختمان

اگر خودتان اطلاهات کافی از سیم کشی ساختمان دارید که بسیار خوب می باشد. زیرا صرفه جویی در هزینه تان می باشد ولی اگر اطلاعات ناقص دارید سیم کشی ساختمان خطرات جبران ناپذیری را برای شما ایجاد می کند .

• نقص و اشتباه در سیم کشی: استفاده کردن از سیم های جدید و نو ، زیرا سیم های جدید مقاومت 194 فارنهایت را دارا می باشند ،ولی مقاومت سیم های قدیمی 140 فارنهایت است .

تمام اتصالات سیم ها در داخل جعبه اتصال صورت می گیرد و قرار ندادن سیم در این جعبه خطر ساز و غیر قانونی بوده . یک جعبه اتصال را نصب نموده و سیم را در داخل آن بگذارید و در اتصال ها از سیم پیچ استفاده نموده و روکش کاور را تعویض نمائید . معمولاً سیم ها را از حفره های 7.8 اینچ رد نمائید و جمع کردن سیم ها در یک حفرۀ شلوغ به عایق آن آسیب می زند . و اتصال آن، آتش سوزی را به بار می آورد .

• استفاده از سوکت های پریز برق هوشمند و تعویض پریز های قدیمی ، با نصب پریز های برق هوشمند حتی می توانید نرم افزارهایی را بر روی گوشی نصب نموده و قابل کنترل می باشد و حتی زمانی که دور از منزل هستید ،می توانید چراغ ها و لوازم صوتی را کنترل کنید

• استفاده از لوله پلاستیکی برای سیم کشی به جای استفاده از لوله های آب زیرزمینی فلزی که الکترود زمینی که در زمان قدیم بسیار مناسب بوده انجام می شد. در این مواقع و استفاده از لولۀ پلاستیکی از یک بتن و یا میلگرد به عنوان الکترود زمینی استفاده می کنید. این کار بهتر می باشد که در مراحل اولیه ساختمانی صورت بگیرد .

• در سیم کشی ها ، سوئیچ ها نیاز به یک جریان برق ثابت دارند و نیاز به یک سیستم خنثی جهت اجرای درست آن است .

در زمان سیم کشی برق ها از ترکیب سیم هایی که دارای ولتاژ پائین می باشند ، دوری کنید . این کار باعث می شود ارتباطات و الکترونیک ها دچار اختلال شوند . خط های سیم کشی را به اندازۀ 6 اینچ از هم فاصله دهید و از یک جعبه اتصال یکسان استفاده نکنید و برای سیم ها با ولتاز متفاوت جعبۀ جداگانه قرار دهید .

نکته : حواستان باشد در سیم کشی ها روشنایی های رو به پائین با عایق تماس نداشته باشند و حداقل 3 اینچ فاصله بین اتصالات و عایق وجود داشته باشد تا در زمان اتش سوزی ،ایمنی وجود داشته باشد و فاصلۀ نزدیک آن ها به هم باعث خراب شدن محافظ حرارتی شده و انتخاب نامناسب قطع کنندۀ مدار احتمال آتش سوزی را و بر ق گرفتن را افزایش می دهد . در واقع 3 نوع قطع کننده وجود دارد و هر کدام دارای کاربدر خودشان را دارد. قطع کننده های استاندارد برای وسایل های بزرگ استفاده می شود و حفاظت خوبی در زمان آتش سوزی ندارد .

همانطور که می دانید یکی از دلایل آتش سوزی در ساختمان ها اتصالات نامناسب و فرسوده برق و سیم کشی نامناسب هست. حتی اگر به سیستم سیم کشی ساختمان خود اطمینان دارید، اما بهتر است که بیمه آتش سوزی هم برای منزل خود تهیه کنید. بیمه آتش سوزی چطور از خانه شما مراقبت می کند؟ این بیمه باعث می شود که اگر به هر دلیل آتش سوزی یا صاعقه یا انفجار رخ داد، شما بتوانید فارغ از اینکه در زمان آتش سوزی در منزل حضور داشته اید یا خیر، خسارت وارد شده را از شرکت بیمه دریافت کنید.

واکس مدرنا (moderna) برای ویروس کرونا


واکس مدرنا (moderna) برای ویروس کرونا

تلاش شرکت های دارو سازی برای واکسن و پیدا کردن راه های درمان ویروس کرونا بسیار بیشتر شده است و البته بعضی از شرکت های داروسازی بزرگ دنیا، واکسن های خود را به مرحلۀ فاز سه و کارآزمایی بالینی رسانده اند و در این میان شرکت داروسازی مدرنا، واکسنی برای این بیماری در آزمایش های اولیه خود، حدود 95 درصد اثر بخشی مثبت داشته است .
با گزارش های رسیده از این واکسن ، امید در میان مردم بیشتر شده است و نتایج این تحقیقات نشان داده ، واکسن شرکت مدرنا 94.5 درصد مثبت بوده است .
بر اساس خبرهای رسیده ، شرکت مدرنا تصمیم دارد ،در هفته های آینده مجوزهای مورد نیاز را از رگولاتوری ایالات متحده و FDA بگیرد. در این آزمایش از بین 30 هزار نفر داوطلب که 15 هزار نفر آن ها دارو نما دریافت کرده اند و 15 هزار نفر دیگر واکسن آزمایشی مدرنا را دریافت کرده اند و حدود 95 نفر از آن ها به کرونا مبتلا شده اند و 5 نفر آن ها از افرادی بودند که واکسن را زده بودند.
اگر به یاد داشته باشید شرکت فایزر و بایونتک واکسنی با اثربخشی 90 درصدی را گزارش کرده بودند و این خبرهای خوب از واکسن نشان می دهد که کووید – 19 هر روز به واکسن نزدیک تر می شود.
آزمایش ها بر روی واکسن مدرنا هم چنان برای 30 هزار نفر داوطلب آمریکایی در حال اجرا است و امید است تا سال آینده به کشورهای دیگر هم ، این واکسن عرضه شود و این واکسن را تا پایان سال 2020 تولید کنند و تا سال آینده اش حدود 500 میلیون الی 1 میلیارد دوز دیگر از واکسن را برای مردم جهان تولید کنند.
واکسن مدرنا با فرآیند مشابه واکسن شرکت بایونتک و بر اساس مواد ژنتیکی mRNA ساخته می شود.. واکسن مدرنا بر روی 151 نفر از افراد داوطلب که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد ،بررسی صورت می گیرد و این افراد به مدت دو ماه و یا بیشتر تحت نظر هستند تا عملکرد درست این واکسن بررسی شود و اگر این آزمایش ، عملکرد مناسب و صحیح خود را نشان دهد، واکسن شرکت مدرنا حتی بهتر از شرکت فایزر می شود. واکسن فایزر برای تولید ،نیاز به دمای سرد بین منفی 70 الی منفی 80 درجه سیلسیوس دارد. در صورتی که واکسن مدرنا ، برای مدت 30 ورز در دمای بین 2 الی 8 درجه قابل نگهداری می باشد.
مدرنا همچنان مدعی است که این واکسن عمر قفسه ای و مقاومتی دارد و در دمای 20 درجه هم تا 6 ماه قابل نگه داری می باشد . البته که قیمت این واکسن بسیار بالاتر از دیگر واکسن ها بوده و در دو مرحلۀ تزریق می شود. شرکت فایزر قیمت واکسنش نسبت به شرکت مدرنا مقدار کمتری بوده ولی این هم مانند مدرنا دو مرحله دارد.
این واکسن در دو مرحلۀ مواد ژنتیکی mRNA را وارد بدن کرده و سلول ها با کمک این مواد، پروتئین های زیادی را به نام اسپایکی که ویروس کووید – 19 برای حملۀ به سلول ، استفاده می کند را در بدن ساخته است
این واکسن باعث می شود سیستم بدن با پروتئین های کرونا آشنا شوند و جزئی از سیستم ایمنی بدن می شوند و ویروس کرونا نمی تواند به راحتی به سلول بدن وارد شود. و احتمالاً افراد که واکسن زده اند به کرونا مبتلا نمی شوند.
نکته : البته توجه داشته باشید که واکسن مدرنا مانند دیگر شرکت ها در حال آزمایش و تحقیقات بیشتر هستند و تا به دست مردم جهان برسد چندین ماه طول خواهد کشید. در این مدت باید مراقب این موضوع باشیم که نباید به کرونا مبتلا شویم و فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت را مد نظر داشته باشیم. برای این موضوع هم باید فکری کرده باشیم که در صورت ابتلا به کرونا هزینه های درمان کرونا را چطور تامین کنیم.

وسایل مورد نیاز سفر با هواپیما

وسایل های مورد نیاز سفر با هواپیما

بعضی از افراد به علت طولانی بودن سفر در هواپیما، با توجه به تجربه شخصی خود، وسایل های مورد نیاز یک شخص را توضیح داده اند، مانند:

1. هدفون خوب

از آنجایی که صدای هواپیما بسیار زیاد است ،استفاده از یک هدفون خوب برای جلوگیری از شنیدن صدای موتور هواپیما و صداهای مسافران می توانند در آرامش فرد، در پرواز طولانی با هواپیما کمک کننده باشد. این هدفون ها مدل های مختلفی دارند ،سعی کنید در هنگام خرید هدفون یک مدل خوب را خریداری کنید .

2. کابل USB

بعضی از هواپیماهای جدید بر روی هر صندلی یک پورت USB دارند، این پورت ها گوشی یا وسایل برقی شما را شارژ نمی کنند، اما اجازه نمی دهند شارژ باتری گوشی و وسیله برقی تان تمام شود ومعمولاً هم از یک سیم کابل بلند استفاده کنید.

3. پاور بانک

یکی دیگر ازمواردی که در سفرهای طولانی خیلی بدردتان می خورد یک پاور بانک برای شارژ کردن لوازم الکترونیکی تان مانند گوشی می باشد. داشتن این وسیله به شما کمک می کند شارژ گوشی تان همیشه پرباشد.

4. همراه داشتن یک لباس اضافه

در پرواز های شب هواپیما، هوا معمولاً سرد می شود. در برخی از پرواز های طولانی ،به افراد پتو می دهند، اما برخی از هواپیماها این کار را انجام نمی دهند .پس بهتر است به همراه خود همیشه یک ژاکت داشته باشید.

مخصوصاً اگر در صندلی کنارپنجره یا در ردیف صندلی های خروجی نشسته باشید، قطعاً سرمای بیشتر به شما می رسد.

5. بالش مسافرتی

بهتر است در پروازهای طولانی با خود یک بالش مسافرتی همراه داشته باشید. البته برخی از هواپیماها بالش به مسافران می دهند.

6. چشم بند

در پروازهای طولانی ،چون چراغ های کابین را خاموش نمی کنند، داشتن یک چشم بند برای کسانی که حساس هستند ،بسیار مفید واقع می شود.

7. خودکار

معمولاً در بسیاری از کشورها یک فرم به شما می دهند تا اطلاعات اولیه از خود را در آن پر کنید و از آنجایی که مهماندارها خودکارشان را به شما نمی دهند، پس بهتراست یک خودکار همراه خود داشته باشید.

8. پاسپورت

به خاطر شماره پاسپورت و تاریخ اعتبارش برای فرم مهاجرتتان ،به پاسپورت احتیاج دارید.

9. آوردن مقداری آجیل

در سفرهای طولانی معمولاً گرسنگی به همراه خود دارد. شما می توانید خوراکی هایی که بو و کثیفی ندارند همراه خود بیاورید. مانند آجیل.

هرگز میوه و امثال این ها را به داخل هواپیما نبرید.

10. آب

در برخی ازپرواز های طولانی ، بعد از اینکه از گیت رد می شوید ، می توانید یک بطری آب تهیه کنید. در برخی از هواپیماها فقط یک بطری آب به شما می دهند که برای یک سفر طولانی بسیار کم است. اگر پرواز، کلاس بیزینس باشد هر زمان بخواهید به شما آب می دهند.

11. ضد عفونی کننده دست

هر چقدر هم هواپیما تمیز باشد باز امکان آلودگی وجود ارد. پس بهتر است یک ضد عفونی کننده دست همراه خود داشته باشید.

12. آدامس

زمانی که از زمین فاصله می گیرید امکان گرفتگی گوش شما زیاد می شود و زمانی که آدامس می جوید از گرفتگی آن جلوگیری می کند.

آدامس در سفرهای طولانی مانند مسواک عمل می کند.

13. کتاب

در سفرهای طولانی امکان دارد خوابتان نبرد و یا مشکل در سیستم تلویزیونی هواپیما ایجاد شود، پس بهتر است با خود یک کتاب داشته باشید.

14. عینک آفتابی

زمانی که پروازشما می نشیند و شما می خواهید پیاده شوید، چون محیط اطراف هواپیما باز می باشد در صورت آفتابی بودن چشمتان اذیت می شود و اگرهوا سرد باشد، باد چشمتان را اذیت می کند.

15. کرم مرطوب کننده

در پروازهای طولانی چون آب بدنتان کم می شود ، پس پوستتان خشک می شود. بهتر است یک کرم مرطوب کننده همراه خود داشته باشید.

در کل باید مواظب زیان مالی ناشی از حوادث هم باشیم. حادثه هایی که امکان داره توی هواپیما و یا در حین سفر اتفاق بیافته. در این زمینه خرید بیمه می تواند راهگشا باشد.

<-blogads->